انسانی که مرگ و قیامت را فراموش کند دست به هر کاری می زند.

آیت الله العظمی علوی گرگانی غفلت از مرگ و قیامت را عامل گمراهی و ضلالت انسان دانستند و گفتند: همه انسان ها باید خود را در کارها و برنامه های خود رضایت الهی را مد نظر داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار با جمعی از کارکنان قرارگاه سپاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، در سخنانی بهره گرفتن از بیانات علما را دارای فوائد بسیار فراوان دانستند و تاکید کردند:همه انسان ها نیازمند موعظه و نصیحت هستند و باید از خاندان نبوت و امامت حداکثر استفاده را بکنیم.

 ایشان در ادامه آشنایی با مسائل اخلاقی و معنوی را متذکر شدند و تاکید کردند: عوامل فریب دهنده انسان در دنیا بسیار زیاد است، انسان معمولا در این دنیا به دنبال مسائل مادی و ظاهری می رود.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به روایاتی ابراز داشتند: خواسته های درونی بشر باعث توجه انسان به امور دنیوی و غفلت از جهان آخرت می شود.

 استاد سطح عالی حوزه علمیه قم هدف از بعثت انبیای الهی را هدایت انسان ها ذکر کردند و بیان داشتند: انبیا و اولیاء الهی مبعوث شده اند که انسان ها زندگی و عمر خود را به غفلت سپری نکنند.

 ایشان با یادآوری نصایح و مواعظ حضرت علی(ع) به امام حسن مجتبی(ع) خاطرنشان کردند: این امام بزرگوار به فرزندش می فرماید: آرزوهایت را کم کن و البته این معنا به این مفهوم نیست که دست از دنیا برداریم بلکه آرزو داشتن برای دنیا عیب و نقص است.

 آیت الله العظمی علوی گرگانی تصریح کردند: انسان ها در همه احوال و شرایط باید به یاد مرگ باشند زیرا انسانی که مرگ و قیامت را فراموش کند دست به هرکاری می زند.

 ایشان افزودند: اگر انسان به یاد مرگ و قیامت باشد به فکر خواهد بود که هیچ گاه مرتکب گناه و معصیت الهی نشود.

 آیت الله العظمی علوی گرگانی با بیان مطالب اخلاقی برای حاضران، ضرورت کار برای خدا را متذکر شدند و تاکید کردند: شما باید در کارها و برنامه هایتان مراقب باشید شیطان در اعمال شما نفوذ نکند بلکه باید همواره خدا را مد نظر داشته باشید و جز به رضایت او قانع نشوید.

/ 0 نظر / 13 بازدید